15 можливостей Mac, про яких ви, можливо, ніколи не чули

Рекламний блок

На сьогоднішній день комп'ютери фірми Apple Mac є практично самими популярними, багато людей купують їх і користуються ними як для роботи, так і для розваг. Однак при цьому багато функцій залишаються невикористаними, тому вам обов'язково варто задуматися про те, щоб як слід вивчити всі можливості вашого комп'ютера. Можливо, деякими з них ви вже користуєтеся, але знати все - просто нереально.

Скріншоти

mac

На Mac ви можете робити найрізноманітніші скріншоти досить простим і зручним способом. Для цього вам потрібно вивчити комбінацію Cmd Shift 4 - з її допомогою ви зможете викликати маркер, який потім можна перетягнути на будь-яку частину екрану, щоб зробити конкретний знімок. Якщо ж після використання даної комбінації ви натиснете ще й на пробіл, то отримаєте можливість вибрати конкретне вікно - і отримаєте скріншот саме його, без всього, що його оточує. Ну а якщо вам потрібен звичайний скріншот, то для цього замість четвірки в оригінальній комбінації вам потрібно використовувати трійку.

Сховати "Док"

У даному комп'ютері є панель, яка називається "Док". Туди ви можете додавати різні ярлики, щоб не захаращувати свій робочий стіл, але при цьому мати швидкий і зручний доступ до цікавлять вас, програм та файлів. Якщо ж вам потрібно швидко заховати "Док", то вам потрібно буде використовувати комбінацію Cmd Opt D. Це набагато швидше, ніж вручну возитися з вашим "Доком".

"Світло софітів" як калькулятор

У вашому комп'ютері є світло софітів, який ви можете використовувати різними способами, крім основного - наприклад, в якості калькулятора. Щоб викликати "світло софітів", вам потрібно буде всього лише натиснути Cmd і пробіл, а потім ввести рівняння, яке вам потрібно буде вирішити - і перед вами відразу ж з'явиться відповідь.

Значок Apple

Якщо ви хочете швидко отримати значок Apple, який можна було б вставляти у будь-який текст, то вам не потрібно вирушати в інтернет на пошуки картинки. Досить просто використовувати комбінацію Opt Shift K, і у вас в тексті з'явиться те, чого ви так хотіли. Тепер ви можете вставляти цей значок у будь-який текст, будь то повідомлення в соціальних мережах, електронний лист або звичайні фрази в текстовому редакторі.

Клавіатура эмоджи

компьютер

Раніше вони називалися смайликами і представляли собою звичайні значки, які можна було виконати за допомогою клавіатури. Тепер же це эмоджи, і їх сотні. Якщо ж у вас є Mac, то вам не потрібно качати собі галереї цих просунутих смайликів, так як ви маєте свою власну вбудовану галерею. Щоб викликати її, вам потрібно буде використовувати комбінацію Cmd Ctrl пробіл.

Видалення

Якщо ви видаляли свої файли шляхом натискання правої кнопки миші і вибрати з випадаючого меню потрібного пункту, то вам пора припиняти. Адже є набагато більш зручний спосіб. Вам потрібно використовувати комбінацію Cmd Del, щоб надіслати вибраний файл у кошик. Якщо ж ви хочете видалити безповоротно, то використовуйте комбінацію Cmd Ctrl Del, але з цією функцією вам потрібно звертатися обережно - як ви прекрасно розумієте, відновити файл буде вже неможливо.

Значення слова

"Світло софітів" є багатофункціональним - в ньому ви навіть можете подивитися значення будь-якого слова, яке вас цікавить. Однак вам необов'язково кожен раз відкривати це додаток, щоб дізнаватися значення слів. З використанням тачпада це зробити набагато простіше, вам потрібно всього лише натиснути на нього відразу трьома пальцями, і тоді вибране слово підсвітить жовтим кольором, а поряд з ним з'явиться його визначення.

Підпис

Якщо ви постійно маєте справу з електронними документами, то необхідність поставити свій підпис може стати великою проблемою. Але якщо у вас є Mac і камера, то ви можете створити свою власну електронну підпис, яку ви потім зможете використовувати на будь-яких документах, щоб заощадити свій час.

Відключення сповіщень

использовать

У центрі повідомлень Mac постійно з'являються важливі повідомлення щодо того, що відбувається на вашому комп'ютері, а також на всіх ваших поштових та соціальних акаунтів. У робочі дні це буває дуже корисно, але у вихідні хочеться відпочити від цього. Можна вимкнути сповіщення на один день, якщо виставити в центрі статус "Не турбувати". Він автоматично зміниться на стандартний на наступний день.

Контроль звуку

Якщо ви хочете змінити гучність звуку на вашому комп'ютері, вам достатньо знати одну просту комбінацію - і все інше буде вже неважливо. Затискайте кнопки Shift Opt, після чого використовуйте клавіші вгору і вниз, щоб збільшити або зменшити рівень гучності відповідно.

Яскравість екрану

Та ж сама комбінація підійде для вас, якщо ви хочете змінити рівень яскравості екрану. Природно, для цієї процедури вам потрібно буде використовувати окремі кнопки підвищення і зниження яскравості. Однак основна комбінація залишається колишньою.

Перемикання між додатками

Ви можете запустити на своєму комп'ютері велику кількість додатків, при цьому ви можете відчувати проблеми з тим, щоб перемикатися між ними - відшукати те, що вам потрібно в конкретний момент, буває досить складно. В даному випадку вам потрібно використовувати комбінацію Cmd Tab - після того, як ви натиснете на ці кнопки, з'явиться вікно, в якому будуть відображатися всі значки запущених програм. Натискайте на Табуляції, не відпускаючи Cmd, щоб перемикатися між значками. Коли ви відпустіть Cmd, відкриється вікно тієї програми, на значку якій ви зупинилися.

Читання і мова

У Mac є одна прекрасна функція - він розпізнає мову і може записувати те, що ви говорите. Досить у налаштуваннях включити цю функцію, а потім користуватися нею. Навіть в оригінальному форматі вона досить чітко розпізнає мову і правильно записує слова, але якщо у вас достатньо вільного місця на жорсткому диску, то вам варто завантажити останні оновлення для цієї служби, щоб вона стала практично безпомилковою.

Масове перейменування

Раніше власникам Mac доводилося використовувати спеціальну програму, щоб перейменувати відразу кілька файлів. Тепер же ви можете виділити потрібні файли, натиснути на них правою кнопкою миші і в випадаючому меню вибрати пункт масового перейменування. Після цього з'явиться вікно, де ви і зможете дати всіх вибраних файлів нові імена.

Спеціальні символи

Якщо вам потрібен доступ до спеціального символу - натисніть на будь-яку кнопку на клавіатурі і дочекайтеся, поки на екрані з'явиться список всіх символів, прив'язаних до неї.

Рекламний блок


Рекомендуємо переглянути!
 • Працюємо за комп'ютером з комфортом, або Як розширити екран на моніторі
 • Як встановити Віндовс замість Лінукс, і навпаки?
 • Що робити, якщо забув пароль від комп'ютера? Кращі рішення для різних ОС
 • Контроль-онлайняк перевірити швидкість інтернету на комп'ютері
 • Як користуватися торрентом?
 • Як правильно завантажувати фільми
 • 20 хитрощів Excel
 • Потрібні програми для комп'ютера
 • Навіщо потрібна «зайва» кнопка Win?
 • Додати коментар
  Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера